Diéta a chudnutie Prečo by ste nemali JEDLO ZAPÍJAŤ TEKUTINAMI.
20.07.2013 15:13Tekutiny plnia v ľudskom organizme veľmi dôležitú úlohu. Veď naše telo sa takmer z troch štvrtín skladá z tekutín. Bez dostatku tekutín len ťažko schudnete. Tekutiny sú dôležité nielen na zlepšenie chudnutia, ale aj na zlepšenie metabolizmu. Vhodné tekutiny by ste mali piť pravidelne počas celého dňa.
Ako by ste mali počas dňa zásobovať svoj organizmus tekutinami.
- Náš tráviaci systém pracuje efektívnejšie, keď ho dobre zásobujete tekutinami, keď je dobre hydratovaný. Avšak to neznamená, že by sme mali mať zaplavené vnútornosti studenou vodou, keď sa chystáme jesť.
- Príliš veľa vody počas jedla môže ovplyvňovať prirodzený obsah kyseliny a žlče, ktorá je potrebná v žalúdku na správne strávenie jedla.
- Príliš veľa studenej vody počas jedla spomaľuje trávenie a môže spôsobiť kŕče u citlivých jedincov.
- Mali by ste piť asi 15 minút pred jedlom a najmenej hodinu po jedle. Je príliš bežné, že ľudia idú do extrémov s týmto odporúčaním. Vyhýbajú sa akékoľvek tekutine pred, počas a po jedle.
- Nemusíte sa vzdať vody počas jedla úplne. Namiesto toho jednoducho zvoľte malé dúšky počas jedla. Je to skvelé pre čistenie dutiny úst a na udržanie hydratácie bez záplavy tráviaceho systém veľkým množstvom vody. Môžete tiež pridať citrón alebo trochou jablčného octu do vody na podporu trávenia.
- Vyberajte si teplé nápoje. Ľadové nápoje môžu byť obzvlášť problematické počas konzumácie, a to najmä pre tých, ktorí sa už pasujú s existujúcimi zažívacími problémami. Teplý čaj alebo domáca polievka je vynikajúca voľba, ktorá môže sprevádzať vaše jedlo do žalúdka a v skutočnosti napomáha tráveniu a neškodí mu.
- Pite pred jedlom. Ak často cítite smäd počas a po jedle, môžete si vypiť väčšie množstvo vody 15 až 30 minút pred jedlom. To môže zabrániť nutkaniu piť príliš veľa vody, zatiaľ čo sa váš žalúdok snaží tráviť.
- Zostaňte hydratovaný počas celého dňa. Ak máte zvyk piť počas jedenia, môže byť ťažké prekonať ho. Začnite svoj deň tým, že vypijete pohárik alebo dva čistej vody. Potom pred jedlom. Čoskoro budete dostatočne hydratovaný a nebude túžiť po veľkom množstve vody, pri vašich jedlách.
Prečo by ste nemali počas dňa piť len minerálky.
- Pitný režim je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. Lenže nejde len o to piť dostatočne, ale veľa záleží aj na tom, čo pijeme. A niektorí z nás majú v obľube najmä minerálky.
- Minerálky - sú zdravé? Áno aj nie. Minerálky vám totiž môžu pomôcť ale tiež dokážu uškodiť. Minerálne vody obsahujú rôzne minerály a nie je minerálka ako minerálka.
- Podľa obsahu minerálov sa delia na jednoduché (obsah minerálov je do 1g /l), potom slabo mineralizované (1-5g/l), stredne mineralizované (5-15g/l) a minerálky s obsahom minerálov viac ako 15g/l sú silne mineralizované.
- Minerálna voda je mineralizovaná podzemná voda. Obsahuje minerály alebo iné rozpustené zložky, ktoré zvýrazňujú jej chuť alebo jej liečebné účinky.
Podľa obsahu rozpustených tuhých látok sa minerálne vody delia na:
-slabo mineralizované – do 1000 mg/l
-stredne mineralizované 1000 – 5000 mg/l
- silne mineralizované 5000 – 15000 mg/l
- soľanky – nad 15000 mg/l - Je pravdou, že minerálne vody majú blahodarný vplyv na naše zdravie. Sú pomocníkmi v boji s rozličnými ochoreniami, dodávajú energiu a osviežujú telo. Zaženú nielen smäd, ale aj únavu a dodajú telu potrebné vitamíny a minerály.
- Na bežné, každodenné pitie sú vhodnejšie pramenité vody, ktoré obsahujú menšiu koncentráciu soli ako minerálky.
- Výbornou alternatívou minerálky je aj dojčenská voda, vhodná nielen pre deti, ale aj dospelých. Jej zloženie ocenia najmä ženy, ktoré sa vďaka pravidelnému pitiu budú cítiť zdravšie.
- Každá minerálka má iné zloženie aj koncentráciu minerálov a je vhodná na niečo iné. Minerálka môže skutočne pomôcť, napríklad pri tráviacich ťažkostiach, kožných ochoreniach, problémoch s metabolizmom či odbúravaním telesného tuku.
- S dennou dávkou minerálok to netreba preháňať. Pol litra minerálky, nanajvýš však liter, úplne stačí. Naopak, vyhnúť by ste sa jej mali, ak trpíte vysokým krvným tlakom, ochorením srdca, pečene či obličiek. Vtedy je vhodné dopĺňať pitný režim čerstvými ovocnými šťavami alebo ešte lepšie- obyčajnou čistou vodou.
Samozrejme, dôležité je správne sa stravovať! K tomu Vám ponúkame niekoľko receptov.(kliknite)
Keď chcete schudnúť natrvalo a bez hladu, detoxikovať a zlepšiť stav svojho organizmu a metabolizmus,zapojte sa do našich programov
Keď chcete schudnúť vyplňte tento FORMULÁR NA CHUDNUTIE(kliknite), alebo si dajte vyhotoviť ANALÝZU VAŠEJ POSTAVY (kliknite)
PRIHLASUJEM SA NA ZASIELANIE NOVINIEK O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)
Ďalšie informácie o tom ako postupovať pri chudnutí a stravovaní sa dozviete na stránkach www.schudnut-ako.webnode.sk a www.chudnutie.biznisweb.sk
Chcem si prečítať ďalšie rady - novinky o chudnutí a stravovaní (kliknite)
———
Späť